Vysokohorská turistika

Najdete tu vše, co bude na další dobrodružství v horách potřeba – od tipů na výbavu po inspirativní historky sportovců.

Expedice
Nanga Parbat

Váš parťák. Seznamte se.

Expedice
Nanga Parbat

Váš parťák. Seznamte se.

Seznamte se s horolezcem
Hervé Barmassem

Zjistěte si více

Představujeme nejtechničtější
horolezecký systém vrstev na světě

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Prozkoumejte technologie

Inovační nesouvislá konstrukce komor minimalizuje objem a zvyšuje tepelný komfort na maximum. K tomu jí pomáhá peří ProDown™ plnivosti 1000 v mimořádně odlehčeném a hustém provedení.

Jedná se o nejpokročilejší technologii v oblasti prodyšnosti a voděodolnosti na světě. Vůbec poprvé jsme přidali k voděodolné membráně propustnost vzduchu.

Revoluční prodyšná péřová konstrukce spojuje vysoce propustný materiál s komorami, které nepouští peří ven, takže i při náročné aktivitě bude dýchat a zahřeje.

Tato moderní technologie využívá konstrukce materiálu s uzavřenými oky, která dokáže při nízké hmotnosti skvěle regulovat teplotu a poskytnout tak celodenní pohodlí.

Tato základní vrstva využívá vláken, která aktivně odvádí vlhkost z pokožky a tlačí ji na vnější stranu oblečení.

Athlete Tested.
Expedition Proven.

Athlete Tested. Expedition Proven.

Bebsi Vigl

Hervé Barmasse

Hervé se narodil do rodiny horolezců v domě pod Matterhornem, takže jisté předpoklady stát se jedním z nejšikovnějších a nejuznávanějších horolezců měl. Pohání ho touha objevovat místa, kde nikdo předtím nebyl, a odhodlání objevovat hranice možností.

Babsi Vigi je horolezkyně, spisovatelka a členka týmu Austrian Expedition Team. Od výstupu na Cerro Torre v Patagonii v roce 2020 toho o své cestě na vrchol jako horolezkyně i jako žena napsala už spoustu.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Objevte expedici Trans-Antarctica

Každá cesta je milník.
V roce 1990 vyslala The North Face mezinárodní tým průzkumníků na první přejezd Antarktidy se psím spřežením – mimořádně fyzicky náročný počin na 4 000 nelítostných mil.

Jejich cílem bylo studovat změnu klimatu a zvýšit povědomí o ohrožení antarktické přírody. Jejich partner byl vybrán tak, aby přežil i na tom nejchladnějším světadílu. Stal se hranicí mezi nezdarem a slávou, symbolem jednoty, který sjednotil celý svět