altalt

Vyrazte s námi
na clean up
hike.

Nejvyšší hora Evropy je ta z odpadků. Pojď s námi uklidit přírodu a vrátit jí život.

PŘIDEJTE SE NA VÝŠLAP
Odpad byl, je a bude problém – kam s ním? Kdybychom vzali všechny plastové lahve a plechovky od nealkoholických nápojů, které se každoročně v Evropě vyhodí, a naskládali je na sebe, vytvořily by vrchol zhruba 10 000krát vyšší než Mont Blanc.* Proto jsme se spojili s aktivisty a dalšími partnerskými organizacemi a snažíme se naši planetu pro uklidit.

více informací

#SignUpToCleanUp

Jak začít

Jak začít

Najdi si nejbližší výlet

  • Vyber si akci ze seznamu a připoj se
  • Zaregistrujte se na clean up hike podle pokynů
PŘIDEJTE SE NA VÝŠLAP

Najdi výlet

Spojené království

Itálie

Německo

Rakousko & Švýcarsko

Francie

Španělsko

Túra spojená s úklidem s Elsey Daviesovou a Amirou Patelovou s podporou klubu Feel Good Club

20.04.2024

Manchester, Spojené Království

Túra spojená s úklidem s Benem Ankobiahem s podporou Trash Free Trails

20.04.2024

Snowdon, Wales

Túra spojená s úklidem s Elise Downingovou s podporou Trash Free Trails

21.04.2024

Bristol, Spojené Království

Túra spojená s úklidem podporovaná organizací Are You Mad

20.04.2024

Londýn, Spojené Království

Túra spojená s úklidem s Henri Aymondem

20.04.2024

Turín, Itálie

Túra spojená s úklidem s Annou Boschiniovou

21.04.2024

Aosta, Itálie

Túra spojená s úklidem podporovaná CleanALP, Evropským výzkumným institutem ERI

04.05.2024

Cuneo, Itálie

Túra spojená s uglybutbroke podporovaná organizací Cozy Hikinh Club

20.04.2024

Berlin, Německo

Túra spojená s úklidem s Idou-Sophií Hegemannovou podporovaná organizací Patron Plasticfree Peaks

28.04.2024

Innsbruck, Rakousko

Túra spojená s Davidem Djitem podporovaná organizací Summit Foundation

27.04.2024

Curych, Švýcarsko

Túra spojená s úklidem s Mountain Riders

27.04.2024

Alps, Francie

Túra spojená s úklidem podporovaná organizací Paisaje Limpio

27.04.2024

Barcelona, Španělsko

NašI partneřI

NašI partneřI

Trash Free Trails

Spojené království

Feel Good Club

Spojené království

Paisaje Limpio

Španělsko

AYM Clean up Hike

Spojené království

CleanALP

Itálie

Patron Plasticfree Peaks

Německo

Mountain Riders

Francie

Summit Foundation

Švýcarsko

Cozy Hiking Club

Německo

Trash Free Trails

Trash Free Trails je nezisková komunitní organizace, která šíří osvětu v cyklistických, běžeckých a cestovatelských komunitách. Chrání naše stezky a divočinu, kterou nás vedou. V první řadě se snaží z krajiny odklidit všudypřítomné jednorázové obaly a odpadky, a znovu tak spojit člověka s přírodou.

alt

Feel Good Club

FEEL GOOD CLUB CHCE PROSTŘEDNICTVÍM SVÝCH AKCÍ, PRODUKTŮ A OBSAHU NA SVÝCH STRÁNKÁCH ŠÍŘIT DOBROU NÁLADU A POHODU. ZALOŽILY HO DVĚ ŽENY, JEJICHŽ POSLÁNÍM JE, ABY SE KAŽDÝ Z NÁS DEN CO DEN CÍTIL NA TÉTO PLANETĚ DOBŘE. VÍTEJ V KLUBU.

Kiera založila značku Feel Good Club nejprve jako koníček, který jí měl pomoci přetavit její tehdejší duševní problémy v něco pozitivního. V roce 2018 se k ní připojila její manželka a spoluzakladatelka Aimie a rozhodly se značce oficiálně vdechnout život. Poté, co si jejich příběh získal příznivce na Instagramu, otevřely v roce 2020 svou první pobočku a v roce 2022 vydaly svou debutovou knihu „Jak se cítit dobře a být v pohodě, i když vám není dobře“. Značku Feel Good Club využívají k šíření pozitivity prostřednictvím billboardových kampaní, podcastů, sdílení originálního obsahu a spoluprací s řadou dalších přispěvatelů a přispěvatelek.

alt

Paisaje Limpio

Clean Landscape Day je hlavní iniciativou organizace Paisaje Limpio, která se mimo jiné věnuje dobrovolnictví v oblasti životního prostředí, zvyšování povědomí o ochraně přírody a výzkumné činnosti. Tato organizace se zaměřuje na úklid a rozbor odpadků v přírodě a snaží se podpořit angažovanost, komunikaci a ekologické chování. Můžeš se zapojit do výzkumu, v němž dobrovolníci a dobrovolnice sbírají údaje o nalezených odpadcích pomocí aplikace eLitter. Tato data pak poskytují cenné informace celé společnosti, řadě environmentálních organizací, Evropské unii a španělskému Ministerstvu životního prostředí (MITERD). Paisaje Limpio tak významně přispívá k hledání řešení problémů spojených s odpadky a znečištěním přírody.

alt

AYM Clean up Hike

The North Face x Are You Mad. Naším společným posláním je proměnit odpad v poklad a zanechat krajinu otevřenou všem dobrodruhům bez rozdílu. Společně vytváříme exkluzivní produkty z odpadu nasbíraného při úklidu přírody. Přidej se k nám. Vdechni odpadu nový život.

alt

CleanALP

Evropský výzkumný institut (ERI) je nezisková organizace, která se zabývá podporou výzkumu a experimentů. Jejím cílem jsou inovace ve vědeckých a společenských oblastech. Primárně se zaměřuje na zlepšování ekonomických a kulturních podmínek evropských občanů a budování respektu k životnímu prostředí, krajině a všemu živému. V rámci projektu bude uspořádáno 90 akcí, do kterých se zapojí přibližně 3 000 lidí, a bude uklizeno 1 000 km stezek.

alt

Patron Plasticfree Peaks

Organizace Patron Plasticfree Peaks se snaží vyčistit přírodu od plastů a přijít s udržitelnými produkty pro každodenní život a volný čas. Od roku 2019 je toto neziskové sdružení hrdým organizátorem Patron CleanUP Tour, řady různých workshopů a komunitních akcí. Snaží se spojovat lidi, aby dělali něco dobrého pro životní prostředí. Přidej se k nám – společně vrátíme přírodě, co si zaslouží!

alt

Mountain Riders

Mountain Riders je sdružení více než 3 500 lyžařů a snowboardistů-dobrovolníků z 55 lyžařských středisek, které má zvýšit povědomí o znečištění hor. Každý rok pořádají úklidové akce po celých francouzských Alpách, odnáší nesčetně tun odpadků z vysoko položených míst, a zvyšují tím povědomí u místních.

alt

Summit Foundation

Summit Foundation je nevládní nezisková organizace se sídlem ve Švýcarsku, která se zabývá ochranou životního prostředí. Již 24 let organizuje osvětové kampaně a úklidové akce Clean-Up Tour s cílem uklidit přírodu, zejména hory. Od roku 2001 už odstranila z přírody víc než 160 tun odpadu.

Summit Foundation se zaměřuje na tři hlavní oblasti:
· Vzdělávání v oblasti životního prostředí a šíření povědomí o této problematice: plakátové kampaně v lyžařských střediscích, osvětová hra „Mission Dahu“.
· Hledání konkrétních řešení: kapesní odpadkové koše, terminály na třídění odpadu, vynalézavé nástěnné popelníky.
· Hledání konkrétních řešení: kapesní odpadkové koše, terminály na třídění odpadu, vynalézavé nástěnné popelníky.
· Organizace sběru odpadu.

alt

Cozy Hiking Club

COZY je v lednu 2022 založený bezpečnější prostor soustředěný kolem QUEER A FLINTA* osob. Stojí na myšlence, že skutečné a opravdové (znovu)propojení s přírodou a se sebou navzájem nám pomáhá růst, kvést a reflektovat sebe samotné. COZY aktivně pracuje na inkluzivitě a otevřenosti tohoto propojení a potlačuje exkluzivitu outdoorového prostředí.

alt

Díky The North Face máme šanci mluvit s lidmi jako jste vy – milovníky stezek, kteří nám mohou pomoci chránit a zlepšovat divoká místa, která máme tak rádi.

Dom Ferris, Trash Free Trails

alt

Vždycky mě bavilo být venku. Myslím, že je načase to přírodě vrátit. Chceme toho zvládnout tolik.

Zoe, Patron Plasticfree Peaks

#SignUpToCleanUp