Transgrancanaria

Dokonalý test výdrže od z jednoho konce na druhý

více informací

Zatímco zima stále drží většinu Evropy v ledovém zajetí, počasí na Gran Canaria je na konci února naprosto odlišné. Symbolem této roční doby je příjezd trailových běžců z celého světa, kteří zde soutěží v klasickém úvodním závodě sezóny Transgrancanaria.

Díky trasám, které křižují ostrov, je součástí akce sedm závodů, které začínají Vertikálním kilometrem a končí 126 kilometrů dlouhým klasickým závodem, který je posledním testem vytrvalosti.

V roce 2024 se zúčastnili běžci z více než 50 zemí a mezi nimi také členové sportovního týmu The North Face. Tým byl složen z bývalých vítězů TGC i ze začátečníků a během týdne zaujal atraktivními výsledky.

Ze středečního úvodního závodu Vertikální kilometr si Katie Schideová a Henri Aymonod odnesli dvojité vítězství v mužské i ženské kategorii. Katie stanovila nový traťový rekord v čase 47 minut, 31 sekund a její kolegyně z týmu Lena Lauknerová a Fernanda Macielová skončily těsně za ní na druhém a šestém místě.

Debutantka na TGC Brittany Charboneauová zaujala druhým místem na čtvrtečním závodě začátečníků a ještě o jedno místo lepší byla v pátek Jennifer Lichterová, která zvítězila v Maratónském závodě na trase s převýšením v čase 04:18:09.

A to nebylo ze strany týmu všechno. Během víkendu Tara Fragová ovládla ženský závod Advanced Race a zvládla 84km trať v čase 09:38:37. Její týmová kolegyně Stephanie Howeová skončila na slušném sedmém místě.

V prestižním klasickém závodě byl sportovní tým The North Face dobře zastoupený, zvláště v mužské kategorii. Po půlnočním startu a běhu přes celou noc se Zach Miller, Jiasheng Shen a Josh Wade umístili mezi 10 nejlepšími v cíli a zakončili tak nadmíru úspěšný týmový týden.