1. Naše cesta.

  1966-1969

  Společnost The North Face dostala svůj název po nejnáročnější části hory, a tak už roku 1966 vyrábí výbavu pro průzkumníky, kteří si plní své náročné sny. Řídíme se motem Never Stop Exploring, takže nás každá expedice podněcuje k tomu, abychom otestovali hranice výkonnosti a možností.

  A vibrant sunset illuminates Half Dome in Yosemite National Park.
 2. Kulturní centrum.

  1966

  V roce 1966 vybral mladý lezec Doug Tompkins své úspory, aby odstartoval revoluci. Nenápadný obchůdek v San Franciscu se brzy stal kulturním centrem, kde hráli třeba i Grateful Dead, kde si generace beatníků povídala o nových myšlenkách a každý velký lezec z Ameriky se tam po přechodu Yosemitů stavil.

  Rock climber and The North Face founder, Doug Tompkins, on the phone.
 3. Počátek túr.

  1969

  Jedním z prvních batohů s vnitřním rámem byl Ruthsack, který jsme vyvinuli jako praktické řešení na objemné náklady. Lehký a ultrafunkční batoh udělal v turistice doslova revoluci, protože byl dostupný všem. Tam se zrodily túry s batohem na zádech, jak je dneska známe.

  A backpacker treks through the snow-covered mountains wearing a fully packed.
 4. Závazek do budoucna.

  1970–1979

  Od prvního dne děláme věci ve firmě jinak. Od opětovného využití zbytkových materiálů z období Vietnamu po ochranu divočiny – naše rozhodnutí mají za cíl ochranu míst, která milujeme. Tento závazek nás žene vpřed.

  Rock climber and The North Face founder, Doug Tompkins, on the phone.
 5. Expedice za Zemi.

  1972

  Jednou z prvních sponzorovaných expedic byl 30denní přechod na 300 mil přes řeky Koyukuk a Itkillik, který vedl dobrodruh Ned Gillette. Tahle cesta na Aljašku nám ukázala provedení aljašského ropovodu a na jejím základě jsme v našem katalogu v roce 1967 zveřejnili žádost organizace Friends of the Earth, aby byl ropovod zrušen a aljašská divočina byla zachráněna.

  Adventurer, Ned Gillette and his team, set up camp on their Alaskan expedition.
 6. Střecha budoucnosti.

  1975

  Za pomocí teorie sféricity architekta a vynálezce R. Buckminster „Bucky“ Fullera představujeme Oval InTENTion, což znamená revoluci stanu ve tvaru „A“. Stan byl prvním svého druhu a přinesl maximální účinnost za použití minima materiálu.

  The efficient construction and unique design of the first oval-shaped tent is demonstrated.
 7. První opravdové oblečení do přírody.

  1977

  Snaha udržet lyžaře v teple i v těch nejdrsnějších podmínkách vedla k představení produktů GORE-TEX® v řadě oblečení do přírody The North Face: první suché, prodyšné a opravdu univerzální oblečení.

  A close-up of a GORE-TEX® jacket demonstrates its superior waterproof properties.
 8. Místo pro ženy.

  1978

  První čistě ženský tým vystoupal na vrchol Annapurny ve výšce 8091 m. Pod vedením Arlene Blumové to byl také první úspěšný americký výstup. Trička a vlajky z této expedice byly vyzdobeny motem „Místo ženy je na vrcholu.“

  Members of the first all-female team celebrate at base camp after summiting Annapurna.
 9. Stezka je navždy.

  1980-1989

  Naše výbava přešla polokoule i kultury a stala se symbolem na stezkách, chodnících i nejvyšších bodech planety. Kdykoliv se někde ukáže, logo hory Half Dome nám připomene, že je potřeba si vážit míst, na která jsme vkročili a nechat se inspirovat tím, co leží před námi.

  A mountaineer transports his gear in the Himalayas.
 10. Vyšší svahy.

  1983

  Extrémní výbava z materiálu GORE-TEX® se dostává na lyžařský trh. Lyžaři ze Squaw Valley Scott Schmidt a bratři Eganovi testují produkty během svých expedic. Proslavili pod názvem „Extreme Team“ a často se objevují ve filmech o lyžování Warrena Millera.

  A skier smiles while testing out new products and equipment.
 11. Pohyb v horách.

  1985

  Představujeme bundu a kalhoty do hor, které přináší stejnou míru pohodlí a svobody pohybu lezcům a turistům, jakou mají lyžaři. Díky materiálu GORE-TEX® je tohle oblečení počátkem celé řady expedičního oblečení, které chrání před vlivy počasí.

  A detailed look at the original GORE-TEX® Mountain Jacket.
 12. Taška Base Camp.

  1986

  Base Camp je z téměř nezničitelných materiálů a dojdete s ní kamkoliv, a i proto stále obíhá planetu, přežije i to nejhorší zacházení na letišti a nechá se vozit portýry, jaky i velbloudy v každém koutku Země.

  A Base Camp Duffel is strapped to a pack animal in a remote region.
 13. Sdružení pro planetu.

  1989

  The North Face spolu se značkami REI, Patagonia a Kelty zakládá sdružení The Conservation Allianace. Tato skupina rozděluje své roční členské poplatky organizacím, jejichž cílem je chránit poslední divočinu v Severní Americe.

  A winter camper gazes at a clear night sky while overlooking Crater Lake.
 14. Legendární flís.

  1989

  Vepínací flísová bunda Denali, kterou jde kombinovat s bundou Mountain, se okamžitě stává legendou. Lehká, odolná a neuvěřitelně teplá bunda oslňuje všude, kde ji někdo vezme na sebe.

  Snowboarders wearing the Denali Fleece Jacket pose with their gear in front of a snow covered peak.
 15. Expedice spuštěna.

  1990-1999

  Když budou věci lehčí a více funkční, dáme lidem svobodu jít mnohem dál.

  – Jack Gilbert, vedoucí prodeje a marketingu, 1968-1988
  A skier makes a daring jump off a high alpine ledge.
 16. Expedice
  Trans-Antartica.

  1990

  Mezinárodní tým vyráží na první přejezd Antarktidy se psím spřežením – mimořádně fyzicky náročný počin na 4 000 nelítostných mil. Jejich cílem bylo studovat změnu klimatu a zvýšit povědomí o hrozbách antarktické přírody. Jejich oblečení se stává fenoménem.

  The first trans-Antarctic dogsled team takes a break while completing their expedition.
 17. Steep Tech.

  1991

  První lyžařské oblečení inspirované samotnými lyžaři se na sjezdovkách rozšířilo rychlostí blesku. Vystihnout by se dalo jako „motokrosové oblečení na hory“ a mělo sloužit těm, kdo žijí, pracují a lozí v horách.

  Professional skier, Scot Schmidt, makes a steep descent of a near vertical slope.
 18. Nuptse.

  1992

  V tibetštině znamená Nuptse „západní vrchol“, protože se nachází jihozápadně od Mount Everestu a je považován za západní vrchol tohoto zlatého dolu lezení. Bunda Nuptse je kombinací inovativní konstrukce, která snižuje posouvání peří a zvyšuje tepelný komfort, takže se okamžitě stává legendou.

  The original Himalayan Suit is advertised in The North Face catalogue.
 19. Oblek Himalayan.

  1994

  Plně prošívaný, péřový oblek na vysokohorské lezení se ve sféře řídkého vzduchu a polárních podmínek stává zlatým standardem. A i nadále pomáhá stovkám průzkumníků dosáhnout nejvyšších a nejzamrzlejších cest na Zemi.

  The original Himalayan Suit is advertised in The North Face catalogue.
 20. Postoj Never Stop.

  2000-2009

  Není to o vzdálenostech, ale o tom, co se dá objevit právě tady.

  – Alex Honnold, člen týmu
  Climber, Alex Honnold, looks down on the Yosemite Valley from an exposed ledge.
 21. 50 maratonů.
  50 dní.

  2006

  Ultraběžec Dean Karnazes zaběhl rekordních 50 maratonů v 50 státech za 50 dní. Sérii zakončil na maratonu v New York City, aby se pak vydal na 4 800 km dlouhou cestu domů do San Francisca.

  Ultra-runner, Dean Karnazes, is portrayed in a black and white portrait.
 22. Sedm vrcholů.

  2006

  Kit DesLauriers se stává prvním člověkem, který na lyžích sjel nejvyšší vrchol každého světadílu – sedm vrcholů. Její výkon zahrnoval výstup pěšky na vrchol Everest a sestup na lyžích. V USA Today označili její výstup na Everest „Korunním výkonem snu o sedmi vrcholech“.

  Kit DesLauriers and her team make a high-altitude ascent during her quest to ski the seven summits.
 23. Vzhůru do nebes.

  2006

  Vypouštíme do světa novou řadu ultralehkého a ultrafunkčního oblečení pro běžce The Flight Series, která mění toto odvětví stejným způsobem, jakým Oval InTENTion a Ruthsack změnil horolezectví o generaci dříve.

  A trail runner sprints through a rugged mountain setting.
 24. Svoboda lézt.

  2008

  Alex Honnold šokuje lezecký svět svou sólo jízdou na Moonlight Buttress v národním parku Zion v Utahu. O pět měsíců později zvládl v 21 letech free solo Regular Northwest Face (cesty 5.12a, 23) na Half Dome v Yosemitech, čímž potvrdil své místo mezi legendami lezení.

  Climber, Alex Honnold, grips the granite wall on his free solo ascent of Half Dome in Yosemite National Park.
 25. Nový postup.

  2010-2019

  Bůh možná ochrání královnu, ale divočinu může ochránit jedině člověk.

  – Katalog The North Face, 1968
  A mountaineer looks out across the surrounding summits.
 26. Průzkum budoucnosti

  2010

  Společnost The North Face zakládá během sumitu Outdoor Nation Youth 2010 v New Yorku fond Explore, grantový program s prvním vkladem 250 000 $ (navýšeným na 500 000 $ v roce 2015). Peníze jdou na podporu neziskových organizací, které vytváří hlubší propojení mezi lidmi a přírodou.

  A group of hikers make their way through the wilderness, as an ice climber smiles during their ascent.
 27. Výstup na Meru.

  2011

  Conrad Anker, Jimmy Chin a Renan Ozturk provedou první výstup na Žraločí ploutev na 4 566 m vysoké hoře Meru v Indii, která je považována za jeden z nejnáročnějších a nejnebezpečnějších vrcholů v Himálaji. O tři expedice dříve to stejná trojice vzdává po 19 vyčerpávajících dnech. Tentokrát ale po 30 dnech horolezení slaví úspěch.

  A portrait of Jimmy Chin and Conrad Anker, members of the first team to summit Mount Meru.
 28. Síla do lyžování mimo sjezdovky.

  2013

  Značka The North Face má své kořeny ve volném lyžování, a tak v roce 2011 dělá další krok v podpoře této komunity – podepisuje 8letou smlouvu jako zakládající člen asociace U.S. Freeskiing a oficiální dodavatel týmu U.S. Freeskiing.

  Athlete and filmmaker, Jimmy Chin, wears a ThermoBall<sup>™</sup> Jacket while preparing for a winter expedition.
 29. Zrození ThermoBall.

  2013

  Po dlouhém testování během expedic včetně dvou výstupů na Žraločí ploutev hory Meru a na Everest vyvíjí společnost The North Face technologii ThermoBall, což je nový typ syntetického zateplení, který věrně kopíruje peří.

  Athlete and filmmaker, Jimmy Chin, wears a ThermoBall<sup>™</sup> Jacket while preparing for a winter expedition.
 30. Clothes the Loop.

  2013

  Program Clothes the Loop prošlapává nové cesty udržitelnosti a cirkularity. Spotřebitelé mohou v obchodech odevzdávat oblečení a obuv jakékoliv značky, v jakémkoliv stavu. Tahle iniciativa vychází z našeho závazku snižovat dopad našich produktů na životní prostředí.

  A detailed depiction of the Clothes the Loop logo.
 31. Responsible Down Standard.

  2014

  S cílem zlepšit sledovatelnost a podmínky zvířat chovaných na peří vytváří společnost The North Face Responsible Down Standard, který má organizace Textile Exchange rozšířit po celém světě. Společnost The North face tento standard plnění certifikace RDS zavádí v roce 2016.

  A detailed depiction of the Responsible Down Standard Logo.
 32. O úroveň výš.

  2017

  3. června 2017 vylezl Alex Honnold sám cestu Freerider na hoře El Capitan za tři hodiny a 56 minut. Tenhle neuvěřitelný výkon člověka se slaví po celém světě a je zachycen v oskarovém filmu „Free Solo“, který režíroval Jimmy Chin a Elizabeth Chai Vasarhelyi.

  Climber, Alex Honnold, visualizes his next move while completing the first free solo ascent of El Capitan.
 33. Walls are meant for climbing.

  2017

  Celosvětový den lezení je vyvrcholením kampaně společnosti The North Face Walls Are Meant for Climbing, což je celosvětové hnutí na podporu lidí silou komunity kolem lezení.

  A young climber enjoys learning on an indoor rock wall.
 34. Spouštíme Renewed.

  2018

  Vytváříme program Renewed, který má za cíl obnovovat a recyklovat použitou výbavu. Ať už je to nošené, vrácené, poničené nebo poruchové oblečení, my ho zkontrolujeme, vypereme a vyladíme na další dobrodružství.

  A jacket is carefully repaired so it can be reused on future adventures.
 35. Budoucnost oblečení do přírody.

  2019

  FUTURELIGHT je vytvořen pomocí inovativní technologie nanospřádání, která má přinést první prodyšnou a nepromokavou ochranu svého druhu. Na rozdíl od běžných membrán může přes nanostrukturu materiálu FUTURELIGHT proudit vzduch.

  A detailed look at the waterproof and breathable FUTURELIGHT<sup>™</sup> fabric.
 36. Budoucnost objevů.

  2020-teď

  Podstata objevování nabízí prostředek osobní proměny.

  – Conrad Anker, člen týmu
  At sunrise, a pair of mountaineers make the final push towards the summit.
 37. Představujeme: Rada fondu Explore.

  2021

  Rada fondu Explore sdružuje odborníky ze všech možných oborů, kteří hledají kreativní řešení, jak podpořit všechny možné způsoby zkoumání. Fond Explore odstraňuje překážky napříč kulturami a skupinami, aby každý mohl vyrazit ven a načerpat z toho.

  Athlete and filmmaker, Jimmy Chin, stands on a summit with camera in hand.
 38. Budoucnost trailu.

  2021

  V technologii VECTIV se představuje náš nejmodernější vývoj trailové obuvi. Je to systém testovaný sportovci a ověřený v laboratoři tak, aby na stezce využil maximum energie. Středně polstrovaná kolébka s 3D plátem využívá maximum energie na stezce a žene vás vpřed, čímž se výrazně odlišuje od konkurence na trhu.

  A trail runner races through a desert landscape.