TECHNOLOGIE
Slogan „testováno sportovci, ověřeno na expedicích™“ vychází z filozofie, že autentické názory sportovců motivují náš návrhářský a technický tým k neustálému zlepšování našich produktů. V případě FUTURELIGHT™ tomu není jinak. Jediná myšlenka jednoho sportovce vyslovená v horách odstartovala revoluci.

objevte produkty

PROPUSTNOST VZDUCHU
NA NANOÚROVNI

VĚDA

Úplně poprvé jsme nepromokavé membráně dali schopnost propouštět vzduch. Oproti běžným membránám umožňuje nanostruktura membrány FUTURELIGHT™ propouštět vzduch a zlepšit tak větrání a prodyšnost, aniž bychom museli slevovat v oblasti nepromokavosti nebo odolnosti.

Tato nová struktura nanovlákna nám umožnila vytvořit naši nejlehčí a nejprodyšnější membránu v historii. Ultratenký a poddajný oděv je neobyčejně pohodlný a chrání před živly i v tom nejdrsnějším počasí.

NANOSPŘÁDÁNÍ
TECHNOLOGIE NOVÉHO TYPU

PROCES

Využili jsme jedinečné výrobní metody zvané nanospřádání, při které vznikají mikroskopická nanovlákna, která umožňují zachovat prodyšnost i při vysoké nepromokavosti.

Proces nanospřádání spočívá v pokládání polyuretanového roztoku z více než 200 000 trysek na podklad, kde se sbírá v podobě randomizované matrice a vytváří membránu. Roztok se následně použije pro vytvoření prodyšné a nepromokavé membrány, kterou dáváme na líc i rub tkaniny.

Vytvořením nanovláken dostatečně malých na to, aby mohl vzduch volně proudit skrz, zatímco voda je zadržena venku, se nám podařilo dosáhnout úrovně prodyšnosti, která je pro materiál FUTURELIGHT™ jedinečná.

Jednou z nejdůležitějších vlastností technologie FUTURELIGHT™ je možnost nastavit si ji podle potřeb. Naši návrháři teď mohou během výrobního procesu upravovat váhu, strečovost, prodyšnost, a dokonce odolnost a splňovat tak potřeby každého sportovce i každého použití.

DŮKLADNĚ TESTOVÁNO
V LABORATOŘI I VE SKUTEČNÝCH PODMÍNKÁCH

V LABORATOŘI

Ve snaze stanovit nový standard v segmentu outdoorového oblečení jsme FUTURELIGHT™ testovali podle mnohem tvrdších kritérií. V minulosti bychom pro vyhodnocení toho, zda je model nepromokavý a prodyšný, použili hydrostatické testování a míru průchodnosti vlhkosti a par (MTVR). S tkaninou FUTURELIGHT™ do hry vstupuje i propustnost vzduchu.

Spolupracujeme s nezávislou institucí Underwriter Labs, světoznámou společností, která se zaměřuje na nezávislé posuzování bezpečnosti výrobků a která se může chlubit více než 120 lety zkušeností s testováním protipožárních obleků a obleků chránících před nebezpečnými materiály.

Odborníci z Underwriter Labs podrobili FUTURELIGHT™ stejně extrémním testovacím standardům voděodolnosti, jaké používají při testování hasičské výstroje. Na oblečení lili 750 litrů vody za hodinu. Naše tkanina FUTURELIGHT™ náročnému testu odolala a získala od Underwriter Labs certifikaci na 100procentní nepromokavost, přičemž vykazovala vysokou míru propustnosti vzduchu.

NA HORÁCH

Náš tým elitních sportovců se zásadní měrou podílel na tvorbě prototypů, vývoji a testování produktů FUTURELIGHT™. Každý aspekt produktu byl důkladně konzultován se špičkovými sportovci, kteří nutili týmy našich návrhářů a textilních inženýrů přemýšlet o budoucnosti technického oblečení.

Od vrcholu Mount Everestu k úplně prvnímu sjezdu Lhotse na lyžích... Prodyšnou a voděodolnou technologii FUTURELIGHT™ intenzivně testoval náš tým elitních sportovců v těch nejdrsnějších podmínkách na Zemi po dobu 400 za sebou jdoucích dní.

DISCOVER OUR
FUTURELIGHT™ PRODUCTS

Loading...
X