ČISTĚJŠÍ. ZELENĚJŠÍ.
LEPŠÍ.

Děkujeme za pomoci při úklidu na Den Země

Na oslavu Dne Země jsme se spojili s aktivisty a partnery po celém světě, abychom odstranili co nejvíce jednorázového znečištění. Sbírali jsme všude od místních parků až po divočinu a teď tu máme výsledky…

VÝSLEDKY

VÝSLEDKY

474
KM VYČIŠTĚNÝCH CEST
+800
ZAPOJENÝCH ÚČASTNÍKŮ

Díky našim partnerských organizacím a všem, kdo se zúčastnili akce clean up hike. Pokračujte v dobré práci!

Dobrovolníci mi udělali radost. Byli připravení a pomáhali, dokud poslední kousek odpadků neskončil v popelnicích.

Hannah MacMillan, Summit Foundation

alt

NAŠI PARTNEŘI

NAŠI PARTNEŘI

TRASH FREE TRAILS

 

PATRON PLASTICFREE PEAKS

 

CLEANALP

 

MOUNTAIN RIDERS

 

SUMMIT FOUNDATION

 

TRASH FREE TRAILS

Trash Free Trails je nezisková organizace, která pořádá úklid stezek v divočině po celém Spojeném království. Komunita „TrashMob“ je otevřená všem, kteří chtějí na stezkách a na místech, kam nás stezky zavedou, zanechat pozitivní stopu. Jejím cílem je totiž znovu propojit lidi s přírodou jednoduše tím, odnesou jednorázový odpad.

PATRON PLASTICFREE PEAKS

Plastic Free Peaks je sdružení lezců, jezdců, horolezců a techniků, kteří prosazují vědomější vztah dobrodruhů s přírodou. Sběrem odpadu po celé Evropě chtějí dosáhnout své vize čisté přírody bez znečištění. Jen v roce 2022 vyčistili více než 7 000 km stezek.

CLEANALP

CleanALP je projekt Evropského výzkumného institutu. Jeho cílem je ochránit místa výskytu ohrožených druhů ve vysokých horách, která jsou jedněmi z posledních nedotčených míst v jižní Evropě. V rámci projektu se uspořádá 40 akcí s účastí okolo 2 000 lidí, kteří budou uklízet 500 km stezek, pobřeží horských jezer, potoků, pastvin a boulderů.

alt

MOUNTAIN RIDERS

Mountain Riders je sdružení více než 3 500 lyžařů a snowboardistů-dobrovolníků z 55 lyžařských středisek, které má zvýšit povědomí o znečištění hor. Každý rok pořádají úklidové akce po celých francouzských Alpách, odnáší nesčetně tun odpadků z vysoko položených míst, a zvyšují tím povědomí u místních.

alt

SUMMIT FOUNDATION

Nadace Summit je ekologická nezisková organizace se sídlem ve Švýcarsku. Už 20 let pořádá informační kampaně a sběry odpadků, aby se jeho množství v přírodě a konkrétně v horách snižovalo. Od roku 2001 už z přírody uklidili víc než 160 tun odpadu.

alt

Trash Free Trails

Trash Free Trails

alt

Díky The North Face máme šanci mluvit s lidmi jako jste vy – milovníky stezek, kteří nám mohou pomoci chránit a zlepšovat divoká místa, která máme tak rádi.

Dom Ferris, Trash Free Trails

alt
alt

alt

Vždycky mě bavilo být venku. Myslím, že je načase to přírodě vrátit. Chceme toho zvládnout tolik.

Zoe, Patron Plasticfree Peaks

#SignUpToCleanUp