OBJEVITELSKÉ

Mountain Jacket

Himalayan Parka

LEGENDY

Prozkoumejte naše ikony

1966. Původně měly tyhle produkty plnit potřeby průzkumníků v těch nejdrsnějších částech světa, ale záhy začaly žít svým vlastním životem. Nejnovější technologie, inovativní design a poznatky sportovců z nich udělali revoluční produkt. Teď už jsou legendou, která se nosí a používá v ulicích měst i na vrcholcích hor.

Mountain Jacket

Původní bunda Mountain se nestala legendou jen tak pro nic za nic. Poskytovala horolezcům stejnou ochranu od extrémního počasí, jakou si užívali lyžaři. Měl ji na sobě první americký tým, který slezl šest klasických severních stěn v Alpách za jednu sezónu. Nabídnout může všechno, dokazovat nemusí nic.

Nuptse

1,6 kilometru jihovýchodně od Everestu. Osm kilometrů směrem vzhůru. Na vrcholu Nuptse je zima, hodně zima. A právě proto se po něm pojmenovaná bunda proslavila revolučním tepelným komfortem. Bunda Nuptse je legendou z mrazivého prostředí základního tábora v Himálaji i ulic Manhattanu.

Himalayan Parka

Když světoví horolezci začali stoupat do nových výšin, potřebovali ochranu před čím dál drsnějším podnebím. A když se ozvali, naši návrháři poslouchali. Výsledek? Systém Expedition (s ultrateplou parkou Himalayan), který se stal zlatým standardem alpského lezení a přežití v mrazivém podnebí vůbec.

Denali

Vznikla z potřeby, nosí se z touhy. Z touhy po nespoutaném dobrodružství jako třeba Denali. Poprvé ji na sobě měl Todd Skinner a Paul Piana při historickém, 30denním volném výstupu po stěně Salathé v Yosemitech, čímž bunda okamžitě nastavila novou laťku v oblasti technického flísu a stala se nedílnou součástí výbavy expedic do hor i do ulic měst.

Duffel

Kdyby měla jedna taška ztělesnit bájná dobrodružství, byla by to tahle. Drsný materiál vydrží převoz na zádech nosičů, jaků i velbloudů, takže těchto tašek krouží po celém světě tisíce – od základních táborů po ulice metropolí.