Lepší není místo. Je to cesta. A protože dobrodružství je v nás, je to cesta, po které půjdeme vždy. Od lepších materiálů po lepší partnerství s dodavateli – můžeme vám slíbit, že nikdy nepřestaneme hledat způsoby, jak tenhle náš základní tábor předat další generaci průzkumníků v lepším stavu.

Prozkoumejte naši cestu k lepšímu

Ke 100 % materiálů ze zodpovědných zdrojů

Jdeme směrem k výrobě veškerých produktů z recyklovaných, obnovitelných, bio materiálů nebo materiálů ze zodpovědných zdrojů.

To znamená takové materiály, které se po nějakém čase obnoví. Našim cílem je takto vyrábět veškeré oblečení do roku 2025 a veškerou obuv a vybavení do roku 2030.

Více informací

Zrychlit udržitelné obaly

Našim cílem je zbavit se do roku 2025 jednorázových plastových obalů. Do té doby se budeme snažit snížit množství zbývajících obalů a vymýšlet takové, které se lépe recyklují.

Cokoliv z papíru, jako visačky na produktech či kartonové krabice, je u nás recyklované a/nebo od ověřených třetích stran (jako třeba s ověřením Forest Stewardship Council).

Více informací

Snížit ekologickou stopu našich dodavatelů a prodejců

Dali jsme si závazek pomáhat našim dodavatelům snížit ekologickou stopu o 50 % do roku 2030.

Spolupracujeme také s prodejci, kteří sdílí naše cíle a hodnoty.

Více informací

Rozšířit cirkulární systém

Vyvíjíme cirkulární systémy, které recyklují produkty z druhé ruky a znovu využívají původní materiály, které tak nemusí skončit na skládkách.

Letos vysíláme do světa první produkty navržené jako cirkulární. Iniciativy za snižování množství použitého oblečení na skládkách již máme, jako třeba program oprav Limited Warranty nebo program Clothes the Loop. A díky stále novým produktům naší z kolekce Renewed dáváme použitému oblečení druhou šanci na dobrodružství.

Více informací

Své nejvíce udržitelné produkty označujeme na webu odznakem „Exploration Without Compromise“. Aby si oblečení, výbava nebo doplňky takový odznak vysloužili, musí se alespoň 75 % hmotnosti vyrábět z recyklovaného, obnovitelného materiálu a/nebo z materiálu ze zodpovědných zdrojů. Pokud má produkt úpravu DWR, musí to být úprava bez perfluorovaných látek (non-PFC).