altalt

Dobrodružství bez kompromisů

Udržitelnost pro nás není jen slovo. Je zásadní ve všem, co děláme, od recyklovatelných výrobků a vybavení po ochranu divoké přírody, aby tu byla i pro další generace. Dobrodružství bez kompromisů je závazek, kterým skutečně žijeme.

Podívej se, co všechno děláme:

EARTH WEEK

Vyrazte s námi na clean up hike.

Nejvyšší hora našeho světadílu je celá z odpadků. Přidej se k naší kampani a pomoz nám jich přírodu zbavit a vrátit jí život.

Úplně jako (skoro)nové.

Dej věcem druhou šanci s programem The North Face Renewed. Zrenovované vybavení na nové a nové výpravy.

CIRKULÁRNÍ DESIGN

Keep the
good going.

Prohlédni si věci, které jsme navrhli podle našich principů cirkulární výroby, aby vydržely dlouhé, předlouhé roky až do světa bez odpadků.

Cirkularita je budoucnost
bez odpadu

Lepší zdroje

Používání více materiálů, které jsou recyklované, pochází z odpovědných zdrojů, jsou obnovitelné nebo obnovitelně vypěstované a pomáhají snižovat naši spotřebu konečných zdrojů

Minimalizace odpadu

Vytvoření co nejméně odpadu během výroby a poskytnutí textilního odpadu a zbylého materiálu k dalšímu použití.

Zachování trvanlivosti

Výrova výrobků, které dokáží odolat poškození a opotřebení. Nejvíce udržitelným kusem vybavení je takové, které nemusíte nahrazovat.

Podpora cyklického využití

Navrhování výrobků, které se dají snadněji rozebrat a přetavit po skončení životnosti do nového vybavení.

Prozkoumejte naši cestu k lepšímu

Rozšířit cirkulární systém

Vyvíjíme cirkulární systémy, které recyklují produkty z druhé ruky a znovu využívají původní materiály, které tak nemusí skončit na skládkách.

Letos vysíláme do světa první produkty navržené jako cirkulární. Iniciativy za snižování množství použitého oblečení na skládkách již máme, jako třeba program oprav Limited Warranty nebo program Clothes the Loop. A díky stále novým produktům naší z kolekce Renewed dáváme použitému oblečení druhou šanci na dobrodružství.

Ke 100 % materiálů ze zodpovědných zdrojů

Jdeme směrem k výrobě veškerých produktů z recyklovaných, obnovitelných, bio materiálů nebo materiálů ze zodpovědných zdrojů.

To znamená takové materiály, které se po nějakém čase obnoví. Našim cílem je takto vyrábět veškeré oblečení do roku 2025 a veškerou obuv a vybavení do roku 2030.

Zrychlit udržitelné obaly

Našim cílem je zbavit se do roku 2025 jednorázových plastových obalů. Do té doby se budeme snažit snížit množství zbývajících obalů a vymýšlet takové, které se lépe recyklují.

Cokoliv z papíru, jako visačky na produktech či kartonové krabice, je u nás recyklované a/nebo od ověřených třetích stran (jako třeba s ověřením Forest Stewardship Council).

Snížit ekologickou stopu našich dodavatelů a prodejců

Dali jsme si závazek pomáhat našim dodavatelům snížit ekologickou stopu o 50 % do roku 2030.

Spolupracujeme také s prodejci, kteří sdílí naše cíle a hodnoty.