Sjeďte níž a objevujte

Dobrodružství
bez
kompromisů

Dali jsme si závazek vyrábět ty nejlepší produkty na dobrodružství, ale zároveň snižovat naši stopu na planetě.

Obnovitelné od začátku do konce

Středobodem všeho, co děláme, je příroda. Proto jsme vymysleli čtyři praktické kroky, které nás udrží na cestě k udržitelnosti od začátku do konce. Od důmyslnější a promyšlenější výroby produktů po udržitelné nákupy. Chceme vás naučit pečovat o produkty a prodloužit tak jejich životnost, ale i recyklovat použité produkty. Místům, kde hledáme nová dobrodružství, musíme pomoci my.

Naše závazky

Rozšířit cirkulární systém

Každou sekundu skončí na skládce nebo se spálí jeden náklaďák oblečení. To znamená, že 87 % materiálu použitého k výrobě oblečení skončí jako odpad. Naším prvním krokem k řešení je využívat při výrobě produktů více udržitelné materiály. Nejvyšším cílem je vyvinout cirkulární systém, v rámci kterého se recyklují použité produkty a využívají původní materiály, které by jinak skončily na skládkách. I když se už teď snažíme, aby produkty neskončily v zemi, své první produkty záměrně navržené pro cirkulární systém představíme v roce 2022. Máme také tři programy, které pomáhají bojovat s odpadem a prodlužovat životnost produktů: program Limited Warranty, Renewed Collection a program Clothes the Loop.

100 % materiálů ze zodpovědných
zdrojů do roku 2025

Laťku jsme si nastavili vysoko. Chceme veškeré své produkty vyrábět z recyklovaných, obnovitelných, bio materiálů nebo materiálů ze zodpovědných zdrojů – takových, které se po nějakém čase obnoví. Našim cílem je takto vyrábět veškeré oblečení do roku 2025 a veškerou obuv a vybavení do roku 2030.

Spolupracovat s dodavateli a prodejci

Dali jsme si také závazek spolu s dodavateli snižovat jejich ekologickou stopu. Přidáváme se i k partnerům, kteří sdílí naše cíle a naše hodnoty. Tato snaha bude mít pozitivní vliv na průmysl celkově, nejen na společnost The North Face.

Zrychlit udržitelné obaly

Našim cílem je zbavit se do roku 2025 jednorázových plastových obalů. Do té doby se budeme snažit snížit množství zbývajících obalů a vymýšlet takové, které se lépe recyklují. Cokoliv z papíru, jako visačky na produktech či kartonové krabice, je u nás recyklované a/nebo od ověřených třetích stran (jako třeba s ověřením Forest Stewardship Council).

Obnovené a připravené na další dobrodružství

The North Face Renewed už běží v Německu.
Snažíme se, abyste si mohli i vy koupit obnovené oblečení co nejdříve.
O tomto a dalších našich závazcích si můžete přečíst víc.

Každou sekundu skončí na skládce nebo se spálí jeden náklaďák oblečení. Cesta těchto produktů tu ale nemusí skončit. Můžeme jim dát druhou šanci. The North Face Renewed dává oblečení druhou šanci zazářit. Opravíme je, obnovíme a vyčistíme. Jako nové, připravené na další dobrodružství.

Příběh odznaku

Své nejvíce udržitelné produkty označujeme na webu odznakem „Objevování bez kompromisu“. Aby si oblečení, výbava nebo doplňky takový odznak vysloužili, musí se alespoň 75 % hmotnosti vyrábět z recyklovaného, obnovitelného, bio materiálu a/nebo z materiálu ze zodpovědných zdrojů. Pokud má produkt úpravu DWR, musí to být úprava bez perfluorovaných látek (non-PFC).