PÉČE O PRODUKT

Mohu svůj produkt The North Face ® prát?

Oděvy The North Face ® navrhujeme tak, aby vydržely. Navíc se o ně snadno pečuje. Pravidelná péče zajistí vynikající funkčnost a prodlouží jejich životnost. Ujistěte se, že dodržujete pokyny pro péči – obvykle se nacházejí na vnitřním štítku.

Jak prát, sušit a pečovat o výrobky z materiálu GORE-TEX ®?

WASHING

What's the best way to wash my GORE-TEX® garment?

Be sure to read the manufacturer’s care tag first. Wash your GORE-TEX® garment in the washing machine in warm (105°F/40°C) water. For the best results, use a small amount of liquid detergent. Please do not use powder detergents, fabric softener or chlorine bleach.

How often should I wash my GORE-TEX® garment?

Wash your garment as often as you need to remove such impurities as dirt, campfire smoke and cooking odours. Washing and drying your garment helps restore the durable water repellency (DWR) that is important to the performance of a GORE-TEX® garment.

What cycle do I use to wash my GORE-TEX® garment?

You can use a gentle cycle that does not rigorously spin the garment. Reducing the spinning will minimize creasing or damage that can be caused by pulling and twisting the garment.

Can I use either powder or liquid detergent?

For best results, we recommend using liquid rather than powder detergents.

Should I wash my waterproof garment separately?

You do not need to wash your GORE-TEX® garment by itself. You can wash it with similar garments that are not heavily soiled. We suggest a second rinse cycle to ensure that all of the detergent and soil are completely rinsed out of the garment.

Can I use stain removers on my GORE-TEX® garment?

We do not recommend stain removers. Instead, we recommend using liquid detergent in the pre-wash cycle of your washing machine to remove stains and heavy soil. If your machine does not have a pre-wash cycle, simply soak the garment in warm water with liquid detergent.

Can I use bleach?

Please do not use bleach with any GORE-TEX® garment. It could affect the colour and performance of the garment.

Can I professionally clean my GORE-TEX product(s)?

Dry-cleaning does not harm waterproof fabric. However, always follow the manufacturer’s care instructions for your particular garment to make sure they recommend dry cleaning. If you decide to professionally dry-clean your garment, request clear, distilled hydrocarbon solvent rinse and spray-on or wash-in DWR repellent.

Jak prát, sušit a pečovat o výrobky z materiálu DryVent®?

PRANÍ

Jaký je nejlepší způsob praní oblečení z materiálu DryVent®?

Přečtěte si prosím štítek s informacemi od výrobce.

Jak často prát oblečení z materiálu DryVent®?

Oděv perte tak často, jak potřebujete, abyste odstranili nečistoty, jako je špína, kouř z táboráku a zápach z vaření. Praním a sušením oděvu podpoříte obnovu jeho odolnosti proti vodě (DWR), která je důležitým faktorem pro funkčnost oděvu DryVent®.

Na jaký cyklus se oblečení z materiálu DryVent® pere?

Můžete použít šetrný cyklus, při kterém se oděvy prudce neotáčejí. Snížení frekvence otáček minimalizuje mačkání a riziko poškození, k němuž by mohlo dojít vlivem tažení a kroucení oděvu.

Mám použít prášek nebo raději tekutý prací prostředek?

Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat spíše tekuté než práškové prostředky.

Mám prát nepromokavý oděv odděleně?

Oděv z materiálu DryVent® nemusíte prát odděleně. Můžete jej vyprat s podobnými oděvy, pokud nejsou silně znečištěné. Doporučujeme druhý cyklus oplachování, aby se zajistilo, že na oděvu nezůstal žádný prací prostředek ani špína.

Mohu na oděv z materiálu DryVent® použít odstraňovače skvrn?

Odstraňovače skvrn nedoporučujeme. Namísto toho pro odstranění skvrn a silného znečištění doporučujeme používat tekutý prací prostředek během předpírky. Pokud vaše pračka nemá předpírku, jednoduše oděv namočte do teplé vody s tekutým pracím prostředkem.

Můžu použít bělidlo?

Na oděvy z materiálu DryVent® nepoužívejte bělidlo. Mohlo by to ovlivnit barvu a funkčnost oděvu.

Mohu své oděvy z materiálu DryVent® nechat vyčistit profesionálně?

Chemické čištění nepoškozuje vodotěsnost látky. Vždy se však řiďte pokyny výrobce pro péči o konkrétní oděv, abyste se ujistili, že chemické čištění doporučuje. Pokud se rozhodnete pro profesionální chemické čištění, požádejte o propláchnutí čirým destilovaným uhlovodíkovým rozpouštědlem a postříkáním nebo omytí repelentem pro DWR.

Jak prát výrobky s prachovým peřím?

Pravidelné čištění výrobků s prachovým peřím je nezbytné pro udržení maximální načechranosti a zajištění dlouhé životnosti výrobku. Výrobky s prachovým peřím jsou jemné a vyžadují zvláštní péči, aby byla zachována jejich maximální funkčnost. Pokud prachové peří usušíte nesprávně, může být jeho vrstva nerovnoměrná a neforemná. To může způsobit ztrátu načechranosti a schopnosti vašeho výrobku z prachového peří udržet vás v teple.

Používejte POUZE pračku s předním plněním. Pračka s vrchním plněním a míchadlem může poškodit vnitřní konstrukci výrobku. Perte v teplé vodě se šetrným práškovým prostředkem (bez bělidla) v šetrném cyklu. Možná bude potřeba opakovat cyklus oplachování, abyste měli jistotu, že došlo k odstranění všech zbytků pracího prostředku. Dodatečný cyklus máchání vám zase pomůže odstranit přebytečnou vodu. Produkt z pračky nevytahujte. Při vyndávání jej podeberte.

Sušte v sušičce po dlouhou dobu bez přihřívání.Je důležité, abyste takové výrobky prali a sušili samostatně. Lidé, kteří mají s praním výrobků z prachového peří zkušenosti, přidávají do sušičky tenisové míčky, aby se zajistilo, že prachové peří nevytvoří neforemné shluky.

Ruční mytí výrobku ve vaně se nedoporučuje. Málokdy se prací prostředek zcela vypláchne, což může poškodit izolační vlastnosti prachového peří. Mokré prachové peří také může značně zatěžovat konstrukci oděvu, což může vést k trhání přepážek a stehů. Čištění v čistírně může také snížit načechranost prachového peří a poškodit ho.

I když si svůj výrobek z prachového peří můžete vyprat sami, doporučujeme vám nechat si spací pytel vyčistit u profesionálů, kteří se specializují na čištění výrobků z prachového peří. Ušetří vám to čas i energii.

Jak prát výrobky se syntetickou výplní?

Všechny produkty The North Face ® jsou opatřeny návodem k čištění na štítku uvnitř oděvu. U většiny produktů najdete štítek zašitý do švu u límce.
Pokud to pokyny pro péči dovolují, můžete bundu se syntetickou výplní vyprat v pračce. Chcete-li obnovit načechranost svého výrobku, doporučujeme sušit ho v bubnové sušičce a přidat do ní několik tenisových míčků.

Jak prát bačkory?

Bačkory North Face ® mají v podešvi lepenku, proto je nelze prát v pračce ani namáčet do vody. Místo toho použijte horkou vodu, hadřík a jemný prostředek k čištění obuvi. Při sušení dosáhnete nejlepších výsledků, když boty vycpete a necháte usušit na vzduchu.

 

Jak vyčistit kožené boty?

Boty čistěte teplou vodou, ručníkem a kartáčem. Nechte boty zcela uschnout.  Ujistěte se, že boty nejsou příliš blízko ohně nebo topení.

Jak si můžu boty opatřit nepromokavým povrchem?

Nejprve boty vyčistěte a ujistěte se, že jsou zcela suché. Vodotěsný sprej aplikujte pomalými a opatrnými pohyby v místnosti s otevřenými okny nebo venku ze vzdálenosti přibližně 20 – 30 cm.

Můj nepromokavý výrobek The NorthFace ® nezůstává suchý nebo netěsní. Co s tím mám dělat?

Nepromokavé oděvy jsou vyrobeny buď z nylonové nebo polyesterové vnější textilie, kterou jsme laminovali do podoby nepromokavé membrány. Tato vnější tkanina je ošetřena odolným vodoodpuzujícím povrchem (DWR). Jakmile DWR zmizí, voda pronikne do vnější textilní vrstvy bundy a usadí se na nepromokavé membráně. Tato studená vrstva zastaví odvod vlhkosti přes membránu a vytvoří prostředí pro kondenzaci vlhkosti. Vzniká tak dobře známý pocit studeného vlhka a dojem, že bunda propouští vodu.

Chcete-li DWR úpravu obnovit, musíte výrobek důkladně vyčistit mýdlovým přípravkem v běžné pračce se studeným a teplým cyklem. Výrobek nechte propláchnout dvěma cykly, aby se zajistilo, že v něm nezůstanou žádné zbytky pracího prostředku. Pro oživení DWR oděv sušte v běžné bubnové sušičce nastavené na chladné sušení, nebo použijte žehličku nastavenou na chladné žehlení.

Tento proces by měl oživit úpravu DWR. Po dlouhém používání možná bude potřeba použít přípravek pro obnovení povrchové úpravy DWR na vnější povrch tkaniny. Lze ho zakoupit ve většině prodejen s outdoorovým zbožím. Postupujte podle pokynů výrobce.

Mohu upravovat nebo opravit své výrobky z materiálu GORE-TEX ®?

Mohu upravit svůj nepromokavý oděv nebo na něj vyšít logo?

Jakákoli úprava oděvu z materiálu GORE-TEX ® po zakoupení, včetně oprav, vyšívání loga nebo úprav střihu, by měla být provedena v zařízení s certifikací Gore. V opačném případě můžete ohrozit vodotěsnou ochranu oděvu, obvykle malými neutěsněnými dírkami po jehlách. Pokud potřebujete oděv jakkoliv upravit,  a vyhledejte certifikované zařízení.

 

Můj nepromokavý oděv je poškozený, co mám dělat?

 

Drobné dírky a trhliny můžete dočasně opravit pomocí sady GORE-TEX® Fabric Repair Kit, kterou lze zakoupit ve specializovaných outdoorových obchodech. Tyto speciální náplasti umožňují provádět okamžité opravy, aby byla zachována vodotěsnost vaší vnější vrstvy, dokud se nedostanete do certifikovaného zařízení. Navštivte www.GORE-TEX.com , kde najdete více informací o vašem místním zařízení pro opravu takových oděvů.

 

 

Mohu upravovat nebo opravit své výrobky z materiálu DryVent®?

Mohu upravit svůj nepromokavý oděv nebo na něj vyšít logo?

Po zakoupení nedoporučujeme provádět úpravy oděvu DryVent®. Mohli byste ohrozit vodotěsnou ochranu oděvu, obvykle malými neutěsněnými dírkami po jehlách. Chcete-li si oděv jakýmkoli způsobem upravit nebo jen opatřit výšivkami, doporučujeme spolupracovat pouze se specializovanými společnostmi, které vám zajistí vodotěsnost. Na upravené nebo opravené výrobky nelze poskytnout žádnou záruku.

Můj nepromokavý oděv je poškozený, co mám dělat?

Doporučujeme, abyste svůj oděv přinesli buď do prodejny The North Face ®, která vás může informovat o možnostech, nebo do zařízení, které se specializuje na outdoorové oděvy.

Zdá se, že se mi z bundy ztrácí peří. Je to normální?

Je celkem běžné, že trocha peří a prachového peří pronikne textilií, zejména ve švech. Ostré konce peří mohou do látky udělat malé dírky a propracovat se ven. K tomu může dojít zejména u novějších produktů, kde se prachové peří ještě zcela neusadilo. Nijak by to ale nemělo ovlivnit izolační vlastnosti vašeho výrobku. Chcete-li minimalizovat množství unikajícího prachového peří, jednoduše výrobek položte a masírujte látku i peří pod ní. Tím zmenšíte otvory v tkanině.

 

Ve vzácných případech může vada materiálu nebo výrobní vada způsobit nadměrný únik prachového peří z produktu. Pokud výše uvedený tip nebude fungovat, rádi vám výrobek zkontrolujeme.